Sina valid, milline on Sinu Elva vald!

By ramon

Noorte teadmised poliitikast ja sellega kaasnevast on üldpildis vähesed. See pole noorte süü. Neid huvitaks, kui neile selle tähtsusest elulähedaselt ning kaasahaaravalt räägitakse. Seda saan öelda ka enda kohta, kes mitte just väga ammu ei osanud kohalikest valimistest ja selle olulisusest midagi arvata. Küll aga olen ma alati huvitunud sellest, mis minu ümber toimub. Olen märganud väga kiiduväärseid uuendusi, aga ka probleemseid kohti, mis võiksid olla paremini ja just nendel hetkedel tekib suur tahtmine midagi ise ära teha, anda oma panus selleks, et Elva vald paremaks kohaks muuta.

Tihti juhtub, et omavahel räägitakse sellest, mis kodukohas puudu või paremini olla võiks. Kahjuks kipub olema nii, et need mured ja mõtted jäävadki ainult omavahelisteks aruteludeks. Siin tulevadki appi need toredad inimesed, kes kuuluvad mõnda erakonda või valimisliitu. Need inimesed on need, kes soovivad oma omavalitsuses midagi vajalikku korda saata. 

Kõigil erakondadel ja valimisliitudel on oma põhimõtted ning teemad, mis nende hinnangul rohkem tähtsamad on. Valisin Sinu Elva vald valimisliidu, kuna nägin, et siin on mul rohkem võimalusi ja lisaks tean ma iga inimest meie meeskonnas. Erakonnad on nii suured ja üle Eesti kuulub nendesse palju inimesi. Suurtes erakondades tuleb lähtuda erakonna üldistest põhimõtetest ja väärtustest, meie aga koos Sinu Elva vald meeskonnaga oleme oma põhimõtted ühiselt koos kirja pannud. Iga ühe sõna ja mõte loeb, kõik kuulatakse ära ja kellegi mõttest võib tekkida sada uut ägedat ideed.

Aga miks üldse valida? Mida see Sulle annab? See annab Sulle võimaluse kaasa rääkida ja elada kodukohas, kus on hea. Inimeste soovid võivad olla erinevad-  olgu see siis parem bussiliiklus, ujula või hoopis midagi muud. Selge on see, et eesmärkide nimel tuleb näha vaeva ja teha palju tööd ning valimised on esimene samm selles suunas, et midagi muutuks. Sina valid, milline on Sinu Elva vald!

Miia Uibo

Elva Noortevolikogu esimees