LIVE 9. Suurepärased sportimisvõimalused: küsimused ja vastused

By Marika Saar

Kas spordiparki planeeritakse ka alternatiivsete spordialade võimalusi, nagu ronimine, akrojooga, slackline? 

Spordipark ei ole ainult suusakeskus, vaid sinna planeeritud on parkuuriala, ronimissein, tekib spordimuuseum koos teenindussaaliga, kõrval on ala, et sinna saab ka tuubi-või kelgumäe tulevikus arendada. 

Kas on plaanis rajada ka ekstreemspordihall, kus saaks ka katuse all skatepargis trikitada? 

Sellist plaani hetkel ei ole kuulnud, kahju, et ei ole tekkinud pump-tracki võimalusi, idee oli, et kui skate-park rekonstrueeritakse on sinna ka pumptracki rada. See annab võimalusi igale vanusele, ka vanem generatsioon ja jooksurattaga pisikesed saaksid sõita seal. 

See küsimus on olnud õhus olnud, lihtsaim lahendus oleks skate-pargile katus peale. Puhjas ei ole skate-parki, Rannus on väike olemas. Puhja oleks vaja küll, sest nad trikitavad parklas ja see ei ole nii ohutu. 

Rannu lapsed on uurinud, miks enam Rannus tennist mängida ei saa, varem oli see võimalus pargis olemas. 

Probleem on vist postide ja hülssidega, tuleb üle vaadata, milles täpselt teema on. 

Küsin, mida annab Elva vallale Euroopa spordilinna tiitel?

Spordilinna tiitlile kandideerimine oli vahva mõte, saime protsessi käigus oluliselt targemaks, mis meil on olemas. Kõige käegakatsutavam asi on see, et me saime selle lipu:) 

Reaalselt on toonud spordimaastikul Elva väga pilti, alati kui keegi väljastpoolt Elva valda helistab, siis esimesena soovitakse õnne selle tiitli puhul. Sporditurismi arendamiseks on väga vajalik. Võrgustik teiste spordilinnagade on väga kasulik, me saame jagada oma kogemust ja õppida teistelt. SpordiVIBE kumab Elvast kõvasti vastu. Elva valda tuuakse eeskujuks. Elva spordilinna tiitel pani meid veel pingutama, et see tiitel tekitas tunde, et me peame veel rohkem ära tegema ja sellesse valdkonda panustama. 

Veel mõtteid kommentaariumitest: 

Elva staadion vajab paremat hoolduskätt, et ei rohtuks Palutee äärne jooksurada. 

Kerge näide meie Matkamaratonist ja Tervisekeskuse koostöö puudumisest. Elementaarset infot oleks saanud maratoni kohta inimestele jagada Tervisekeskusest, kuid paraku oli vastuvõtuletis teadmatus üldse selle kohta. Inimesed lähevad ikka majja sisse küsima.

Aitäh märkuste eest, arenguruumi on!

Live ülekannet saab järgi vaadata siin – https://www.facebook.com/100731965205154/videos/125031962933967